Gdzie pójść na najlepszy obiad w Gdyni

Gdynia jest to miejscowość położona nad naszym polskim morzem. Oprócz tego, że można tam zobaczyć niesamowite widoki, pooddychać świeżym powietrzem, spacerować brzegiem morza, to również można tam dobrze zjeść. Standardowymi daniami jakie oferuje są oczywiście ryby we wszystkich wariantach oraz nasza polska kuchnia, pełna warzyw, mięsa oraz różnorodnych przypraw. Jednak zdarzają się dni gdy nie mamy ochoty na lokalną kuchnię. W takim razie jaki zamówić obiad w Gdyni aby był on smaczny, pożywny i zaspokoił nasze kubki smakowe?

Można wybrać na przykład pizzę lub knedle. Gdynia oferuje bogaty wybór przeróżnych kuchni, które wbrew pozorom serwują nie tylko polski rodzaj dań, ale także tych, które przywędrowały do nas zza granicy.

Knedle wywodzą się z niemieckiej kultury, a Polacy nauczyli przygotowywać się je perfekcyjnie. Mają one postać kulek z ciasta nadziewanych różnymi składnikami. U nas serwowane są głównie z owocami, jednak znajdziemy także te nadziewane mięsem lub szpinakiem. Podawane często do zup, są jednym z lepszych wyborów jeżeli mówimy o daniach obiadowych.

Pizza natomiast wywodzi się z włoskiej kultury. Jak to zwykle bywa także i w Gdyni lokale podające tego typu dania są przesycone włoską kulturą, smakiem i aromatem. Lokale przystosowane są do większych grup osób więc bez problemu w lokalach tego typu usiądziemy ze znajomymi i urządzimy sobie dłuższą posiadówkę w miłym towarzystwie.

W takim razie gdzie jest najlepsze jedzenie w Gdyni?

Na to pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Najpopularniejszą lokalizacją gdzie podają knedle jest lokal „Bistro Knedelek”, można bez problemu danie to zamówić online, zapłacić i mieć je we wskazanym przez siebie miejscu. Dania są wysokiej jakości, świeże i przygotowywane na miejscu. Ponadto bistro oferuje bogatą ofertę innych dań jak zupy, naleśniki, sałatki, pierogi oraz również pizzę. Kolejnym bardzo ciekawym miejscem na kulinarnej mapie Gdyni jest „Pyra Bar”. Przygotowują klasyczne polskie pyry na bazie przetartych ziemniaków i mąki. W swoim menu mają coś do zaproponowania zarówno dla wegetarian jak i dla mięsożerców. Jeżeli chodzi o pizze to najlepiej zjeść ją w lokalu „Czerwony Piec”. Miejsce to tętni włoską kulturą, wielkim wyborem pizz na cienkim spodzie, a czas oczekiwania w stosunku do ilości osób w lokalu jest niewielki.