Nowy Sącz-miasto z dobrym jedzeniem

Nowy Sącz jest to malownicze miasto położone w Kotlinie Sądeckiej. Znajduje się w województwie małopolskim i jest największym miastem Beskidu. Taki krótki opis miasta, do którego wybrałem się na krótką wycieczkę. Oczywiście nie był to planowany wyjazd. Byliśmy przejazdem niedaleko i znajomy, z którym podróżowałem zaproponował, że w końcu byśmy mogli zajechać do tego miasta, obejrzeć kilka ciekawych miejsc, zjeść coś.

Pomyślałem, że to bardzo dobry pomysł. I tak znaleźliśmy się w tym mieście. Spędziliśmy tam jeden dzień, także za dużo nie obejrzeliśmy, aczkolwiek mogę z uznaniem przyznać, że podoba mi się to miasto. Być może kiedyś, jak będę wybierał się w tamte rejony, to poświęcę więcej czasu, by obejrzeć inne ciekawe miejsca w tym mieście.
Pierwsze miejsce, jakie nam wpadło w oko to była mała restauracja Cezar w Nowym Sączu, a że byliśmy głodni, to się nawet nie zastanawialiśmy nad wstąpieniem do niej. Okazuje się, że jedzenie w nowym sączu jest naprawdę dobre. Szczerze polecam. W Nowym Sączu są różne restauracje i puby i każdy zapewne znajdzie coś dla siebie.

Restauracja, w której my byliśmy znajduje się na rynku, niedaleko ratusza, które jest sercem miasta. Ratusz jest także siedzibą władz i powiem szczerze, że budynek ma coś w sobie. Można pozazdrościć takiej siedziby na miejsce pracy. W samej restauracji panowała bardzo przyjemna atmosfera. Personel uprzejmy i pomocny, a jedzenie naprawdę dobre. Przynajmniej moje zamówione pierogi takie właśnie były. Po posiłku poszliśmy w kilka miejsc. Pod wieczór byliśmy tacy zmęczeni, że odpoczywaliśmy w samochodzie. Pomyślałem, że przydałaby się dobra pizza z dowozem. Dużo nie myśląc, znalazłem telefon do jednej z restauracji i po kilkudziesięciu minutach w samochodzie roznosił się cudowny zapach.

Po obfitej kolacji nie chciało już nam się ruszać w dalszą drogę, to też znaleźliśmy miejsca w których byśmy mogli spokojnie wypocząć do rana.