Jaka kuchnia jest najlepsza?

Zjedzenie dobrego obiadu stanowi dla nas nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeżeli czas ogranicza nas i nie pozwala stołować się przez dłuższy okres w jednym miejscu. Podstawę dla takich osób stanowi sklep, gdzie mogą zakupić bułki lub drożdżówki albo bary z fast-foodem. Kebaby, zapiekanki, czy różnego rodzaju burgery potrafią również sprawić, że głód, zostanie chociaż na chwilę zaspokojony. Jednak dobre jedzenie można odnaleźć w wielu różnych miejscach. Kuchnia włoska, azjatycka, francuska, bałkańska, meksykańska, ale także polska są znane ze swojej świetności i wyjątkowości. Włosi słyną z makaronów pod różnymi postaciami.

Warto o tym pamiętać, gdy pojedzie się na wakacje do tego kraju położonego nad Morzem Śródziemnym. Zwykle są one okraszone szczyptą parmezanu. Najpopularniejsze dania z makaronem we Włoszech – najpopularniejsze to np. penne, spaghetti bolognese, carbonara. Ponadto Włosi słyną także z pizzy, która również cieszy się sporą popularnością. Mimo że swoje podwaliny pizza ma w Grecji, to Włosi ją udoskonalili. Pizzę można otrzymać zarówno we włoskiej restauracji, jak i w miejscówce, która specjalizuje się w tworzeniu tego przysmaku, czyli pizzerii. Pizza składa się z ciasta, sera mozzarelli, sosu pomidorowego i oregano.

Ponadto, wedle życzeń klienta wybierane są także inne przysmaki takie jak lasagne, risotto, bruschetta, gnocchi, tortellini, czy ravioli. Włoska żywność jest zwykle delikatna, a Włosi doceniają sztukę gotowania. Podobnie jest zresztą z Francuzami, którzy preferują delikatniejsze dania, takie jak bagietki lub croissanty, które stanowią idealny smakołyk-przekąskę do porannego śniadania i pobudzającej kawy. Obiad stanowią w dużej mierze potrawy słodkie, np. naleśniki, natomiast unika się zup. Francja słynie oczywiście także z wysokiej jakości serów, takich jak camembert.

W Polsce można łatwo odnaleźć restauracje serwujące dania z kuchni, którymi się pasjonujemy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce odpowiednie hasła, takie jak restauracja w Olsztynie.